سینمای ایران » گزارش1400/08/28


حضور منتقدانه در میدان سینما

محسن کلهر

محمد خزایی که چهره ای آشنا برای سینما گران و فعالان عرصه فرهنگ و هنر است با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی منصوب شد. حضور خزایی پس از حسین انتظامی بر مسند سینمایی بدین معنی است که ستاره سینما به دست یک سینما گر سپرده شده است تا روند تولید و اکران فیلم های سینمایی در کشور و همچنین برگزاری جشنواره ها به حضوری جشنواره فیلم فجر رونق بیشتر می‌یابد.
خزایی نیز در نخستین اقدام خود هیات مدیره و مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی را تغییر داد و به نظر میرسد او قصد دارد تا نقش و جایگاه ویژه‌ای به این بنیاد سینمایی ببخشد. بنیاد سینمایی فارابی طی سال‌های گذشته به منزلتی تشریفاتی رسیده بود و حرکت دادن آن نیازمند موتور متحرک قوی است و شاید این تغییرات بنیادین بتواند تحرک لازم را در آن ایجاد کند. سینمای امروز ایران علاوه بر بحران کرونا، دچار بیماری دیگری شده است که می‌تواند آن را دور باطل نام نهاد و خروج از این بیماری علاوه بر تمهیدات مالی و توجهات اقتصادی که امری اجتناب ناپذیر است، نیازمند مدیریت قوی و تصمیم ساز برای ایجاد تحرک اجتماعی مناسب در بدنه سینماست و این مهم جز با حضور افراد مجرب و راهگشا میسر نخواهد شد.
حالا باید دید انتصابات اخیر حوزه معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و زیر مجموعه‌های آن تا چه اندازه خواهد توانست مسیر را برای تولیدات بهتر و بیشتر سینمایی باز کند و افراد را روی کار آمده چه میزان در تحقق این امر از خود شایستگی نشان خواهند داد.
ماهنامه سینمایی فیلم امیدوار‌است، روند تغییرات و تحولات اخیر به رشد و بالندگی هرچه بیشتر سینمای ایران و درخشش هرچه بیشتر این هنر فراگیر در عرصه‌ملی و بین المللی منجر شود و منتقدانه و منصفانه رویدادهای مدیریتی در حوزه سینما را دنبال خواهد کرد و به نظر مخاطبان گرامی فیلم خواهد رساند.

 

انال تلگرام ماهنامه سینمایی فیلم:

FilmMagazine

آدرس اینستاگرام:

FilmMagazine.Official

آدرس کانال آپارات:

FilmMagazine.official

آرشیو

سینماهای تهران


سینمای شهرستانها


آرشیوتان را کامل کنید


شماره‌های موجود


خبرنامه

به خبرنامه ماهنامه فیلم بپیوندید: